Axel Einar Hjorth, NK, matbord

Klubbat för:

4 800 SEK

4 000 SEK

AXEL EINAR HJORTH, matbord "Coolidge", NK verkstäder i Nyköping, formgivet 1929, fanerat med björk, delvis svärtade detaljer, höjd 75, längd 120, bredd 80, en utdragsskiva med längd 55 cm

Smärre slitage och märken

544172

2018-05-20