Sideboard barockstil
Klubbat för:
350 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SIDEBOARD, 1900-talets första hälft, barockstil, fanérad i ek, svärtade detaljer och kulfötter, beslag i koppar, höjd ca 154, 200x60 cm, nyckel finns att avhämta vid Utlämningen
Proveniens: Årby Säteri, Husby Rekarne socken, Södermanland
Skiva med fläckar, smärre ytskador, lös kulfot
544182
2018-05-16