Rörstrand servis Ostindia 53 delar
Vollendet
2018-05-16
544213
| Höchstes Gebot | 4 000 SEK |
| Schätzwert | 4 000 SEK |
RÖRSTRAND, mat- och kaffeservis, 1900-talets andra hälft, modell Ostindia, fältspatsporslin, 53 delar, bestående av 12 mattallrikar, 2 djupa tallrikar, 12 assietter, 6 uppläggsfat, såsskål, 12 kaffekoppar med fat, mugg samt sockerskål med lock
Bruksspår, 1 tallrik med undersidesnagg