Rörstrand servis Ostindia 53 delar
Klubbat för:
4 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
RÖRSTRAND, mat- och kaffeservis, 1900-talets andra hälft, modell Ostindia, fältspatsporslin, 53 delar, bestående av 12 mattallrikar, 2 djupa tallrikar, 12 assietter, 6 uppläggsfat, såsskål, 12 kaffekoppar med fat, mugg samt sockerskål med lock
Bruksspår, 1 tallrik med undersidesnagg
544213
2018-05-16