Rörstrand servis Ostindia 53 delar

Klubbat för:

4 000 SEK

Schätzwert

4 000 SEK

Beschreibung

RÖRSTRAND, mat- och kaffeservis, 1900-talets andra hälft, modell Ostindia, fältspatsporslin, 53 delar, bestående av 12 mattallrikar, 2 djupa tallrikar, 12 assietter, 6 uppläggsfat, såsskål, 12 kaffekoppar med fat, mugg samt sockerskål med lock

Zustandsbeschreibung

Bruksspår, 1 tallrik med undersidesnagg

544213

2018-05-16