Svepask 1800-talets första hälft

Klubbat för:

4 600 SEK

Utropspris

4 000 SEK

SVEPASK, 1800-talets första hälft, möjligen Jämtland, sarg blåmålad med blått, lock bemålat i rött med floral dekor och text, diameter ca 31, höjd 19 cm

Slitage

544341

2018-05-17