Carl Larsson ´´Lektyr´´ etsning
Klubbat för:
6 600 SEK
Utropspris
1 500 SEK
LARSSON, Carl (1853-1919): Lektyr, 1916, signerad CL, etsning, 19,5x14,5, état II, Hjert & Hjert 106, etsningen trycktes i 165 signerade exemplar (som denna) samt i 500 osignerade exemplar för Föreningen för grafisk konst, med text.
Ej examinerad ur ramen
544424
2018-05-20