Porslin Kina 1800-tal

Porslin Kina 1800-tal
Porslin Kina 1800-tal
Porslin Kina 1800-tal
Porslin Kina 1800-tal
Porslin Kina 1800-tal
Porslin Kina 1800-tal
Porslin Kina 1800-tal
Porslin Kina 1800-tal
Porslin Kina 1800-tal
Porslin Kina 1800-tal
Porslin Kina 1800-tal
Porslin Kina 1800-tal
Porslin Kina 1800-tal
Porslin Kina 1800-tal

Klubbat för:

550 SEK

Utropspris

2 000 SEK

FAT, SKÅLFAT, ASSIETTER, 24 dlr., porslin, Kina, 1800-tal, varierande dekor av växtslingor i underglasyrblått, diameter ca 10-25 cm

Nagg, sprickor förekommer, slitage

544425

2018-05-18