Albert Edelfelt

Albert Edelfelt
Albert Edelfelt
Albert Edelfelt
Albert Edelfelt
Albert Edelfelt
Albert Edelfelt
Albert Edelfelt
Albert Edelfelt

Klubbat för:

520 EUR

Utropspris

500 EUR

ALBERT EDELFELT (1854-1905): "Madonna med barnet", signerad i plåten samt daterad 1901, torrnålsetsning 11,9x73 cm.

Litteratur: Bertel Hinze nr. 27.

544475

2018-05-21