Barnspis Ankarsrum
Klubbat för:
4 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
ANKARSRUM, barnspis, 1900-talets början, gjutjärn, vedeldad, med spisringar, reliefdekor, höjd ca 23, 33x20 cm
Proveniens: Utställd på Nordiska museéts leksaksutställning
Smärre rostskador
544556
2018-05-17