Werner Wilhelm Schuch oljemålning

Klubbat för:

21 000 SEK

Utropspris

25 000 SEK

WERNER WILHELM SCHUCH (1843-1918): Gustaf II Adolfs likfärd, signerad och daterad W Schuch 1878, olja på duk, 114 x 186 cm

PROVENIENS: Lennartsnäs slott, Näs socken, Uppsala län

pierre.olbers@auktionsverket.se

Lagning, krackeleringar

544596

2018-06-18