Johan Christian Berger oljemålning

Klubbat för:

37 000 SEK

Utropspris

20 000 SEK

JOHAN CHRISTIAN BERGER (1803-1871): Motiv från Stensö, Stenungsund, signerad och daterad J Berger 1866, olja på duk, 74 x 104,5 cm

PROVENIENS: Lennartsnäs slott, Näs socken, Uppsala län

pierre.olbers@auktionsverket.se

544603

2018-06-18