Christo Surrounded Islands
Klubbat för:
42 000 SEK
Utropspris
30 000 SEK
CHRISTO (USA, född 1935): "Surrounded Islands, Project for Biscayne Bay, Greater Miami, Florida , 1987", tvådelat collage bestående av fotografi, serigrafi, rosa tyg och tejp på Fabrianopapper. Signerad och numrerad Christo AP 25/30. I. 38 x 39,5 cm
ebba.de.faire@auktionsverket.se
544694
2018-06-18