Skålfat Kina Yuan

Skålfat Kina Yuan
Skålfat Kina Yuan
Skålfat Kina Yuan
Skålfat Kina Yuan
Skålfat Kina Yuan
Skålfat Kina Yuan

Klubbat för:

1 100 SEK

Utropspris

1 500 SEK

MINDRE SKÅLFAT, stengods, Kina, Yuan (1279-1368), grön glasyr, diameter ca 12 cm

Slitage, krackelering

544771

2018-05-19