Silverbägare
Klubbat för:
1 100 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BÄGARE, silver, daterad 1957, CF Carlmans Silver Aktiebolag, Stockholm, stämplad CFC SAB, undertill med inskription "Aktiebolaget Sveriges Litografiska Tryckerier Tackar Oscar Wennerström För Fyra Deceniers Föredömlig och Plikttrogen Tjänst 1919-1959", höjd ca 16 cm, vikt 341 g
Smuts och beläggningar
544817
2018-05-18