Dragkista sengustaviansk
Klubbat för:
10 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
LARS ALMGREN, dragkista, sengustaviansk, stockholmsarbete, 1783, bär hallstämplar, mahogny, med mässingsbeslag och lister, invädigt med små lådor, höjd 121, 111x55 cm
Slitage och skador, förstärkt, sprickor , nyckel finns att avhämta på utlämningen
544884
2018-05-18