Karl XII:s historia endast del 2
Klubbat för:
3 000 SEK
Utropspris
1 500 SEK
KARL XII:S HISTORIA , NORDBERG, JÖRAN ANDERSSON, Konung Carl XII:s historia, senare delen, 1740, samtida skinnband, Karl XII:s förgyllda monogram under kunglig krona, pärm daterad 1741
Denna del komplett.
Publicerades även i en tysk (1745-52) och en fransk (1748) upplaga.
Ej genomgången. Endast del 2.
544899
2018-05-22