Karl XII:s historia endast del 2

Klubbat för:

3 000 SEK

Utropspris

1 500 SEK

KARL XII:S HISTORIA , NORDBERG, JÖRAN ANDERSSON, Konung Carl XII:s historia, senare delen, 1740, samtida skinnband, Karl XII:s förgyllda monogram under kunglig krona, pärm daterad 1741
Denna del komplett.

Publicerades även i en tysk (1745-52) och en fransk (1748) upplaga.

Ej genomgången. Endast del 2.

544899

2018-05-22