Kinesisk kaffeservis
Klubbat för:
8 000 EUR
Utropspris
6 000 EUR
KAFFESERVIS, 10 delar, förgyllt silver med emalj och turkoser. Kina, gjord för export. Finländska importstämplar Georg Buchert Oy, Helsingfors 1974. Höjd 9-28,5 cm. Totalvikt 3454 g. Orginallåda.
544906
2018-05-21