Kinesisk kaffeservis

Kinesisk kaffeservis
Kinesisk kaffeservis
Kinesisk kaffeservis
Kinesisk kaffeservis
Kinesisk kaffeservis
Kinesisk kaffeservis
Kinesisk kaffeservis
Kinesisk kaffeservis
Kinesisk kaffeservis
Kinesisk kaffeservis
Kinesisk kaffeservis
Kinesisk kaffeservis
Kinesisk kaffeservis
Kinesisk kaffeservis

Klubbat för:

8 000 EUR

Utropspris

6 000 EUR

KAFFESERVIS, 10 delar, förgyllt silver med emalj och turkoser. Kina, gjord för export. Finländska importstämplar Georg Buchert Oy, Helsingfors 1974. Höjd 9-28,5 cm. Totalvikt 3454 g. Orginallåda.

544906

2018-05-21