Byrå med stenskiva gustaviansk stil
Klubbat för:
4 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
BYRÅ, med stenskiva, omkring 1900-talets mitt, gustaviansk stil, sk Hauptkopia, profilerad och konturerad kalkstensskiva, tre lådig, fanerat i olika träslag, intarsia, beslag i mässing, dragbeslag i form av lagerkransar, höjd ca 81, 108,5x47 cm, nyckel finns
Enligt etikett inköpt på Nordiska Galleriet 1945
Bruksslitage
544937
2018-05-18