Byrå med stenskiva gustaviansk stil

Klubbat för:

4 000 SEK

Utropspris

6 000 SEK

BYRÅ, med stenskiva, omkring 1900-talets mitt, gustaviansk stil, sk Hauptkopia, profilerad och konturerad kalkstensskiva, tre lådig, fanerat i olika träslag, intarsia, beslag i mässing, dragbeslag i form av lagerkransar, höjd ca 81, 108,5x47 cm, nyckel finns
Enligt etikett inköpt på Nordiska Galleriet 1945

Bruksslitage

544937

2018-05-18