Byst tillskriven J.N. Byström

Byst tillskriven J.N. Byström
Byst tillskriven J.N. Byström
Byst tillskriven J.N. Byström
Byst tillskriven J.N. Byström
Byst tillskriven J.N. Byström
Byst tillskriven J.N. Byström
Byst tillskriven J.N. Byström
Byst tillskriven J.N. Byström
Byst tillskriven J.N. Byström
Byst tillskriven J.N. Byström
Byst tillskriven J.N. Byström
Byst tillskriven J.N. Byström

Klubbat för:

42 000 SEK

Utropspris

25 000 SEK

JOHAN NICLAS BYSTRÖM (1783-1848) tillskriven: Klassicerande byst föreställande Flora, carraramarmor, höjd 61 cm

PROVENIENS: Lennartsnäs slott, Näs socken, Uppsala län

För konditionsrapport kontakta markus.anderzon@auktionsverket.se

Två mindre avslag, hårknuten med lagning

544964

2018-06-18