Byst tillskriven J.N. Byström
Klubbat för:
42 000 SEK
Utropspris
25 000 SEK
JOHAN NICLAS BYSTRÖM (1783-1848) tillskriven: Klassicerande byst föreställande Flora, carraramarmor, höjd 61 cm
PROVENIENS: Lennartsnäs slott, Näs socken, Uppsala län
För konditionsrapport kontakta markus.anderzon@auktionsverket.se
Två mindre avslag, hårknuten med lagning
544964
2018-06-18