Bruno Mathsson fåtölj Ingrid
2018-05-19
544982
| Klubbat belopp | 800 SEK |
| Utropspris | 2 000 SEK |
BRUNO MATHSSON, Ingrid, fåtölj, 1900-talets andra hälft, Dux, stomme i formböjd bok, bärväv av canvas, knapphäftade plymåer klädda med ulltextil, brännmärkt, sitthöjd ca 35 cm
Bruksslitage, smutsig klädsel