Mari Simmulsson figurin

Mari Simmulsson figurin
Mari Simmulsson figurin
Mari Simmulsson figurin
Mari Simmulsson figurin
Mari Simmulsson figurin
Mari Simmulsson figurin
Mari Simmulsson figurin
Mari Simmulsson figurin
Mari Simmulsson figurin
Mari Simmulsson figurin

Klubbat för:

1 300 SEK

Utropspris

2 000 SEK

MARI SIMMULSON, figurin i form av fågel, 1900-talets andra hälft, delvis glaserat lergods, Uppsala Ekeby, signerad "UE, 0193, MS", höjd 14,5 cm

Minimala tillverkningsnagg på foten

545006

2018-05-19