Medaljer Sport

Medaljer Sport
Medaljer Sport
Medaljer Sport
Medaljer Sport
Medaljer Sport
Medaljer Sport
Medaljer Sport
Medaljer Sport

Klubbat för:

Osåld

Utropspris

2 000 SEK

OLYMPISKA SPELEN I STOCKHOLM 1912, nålmärke/deltagare, ca 37x25 mm samt MEDALJER, (10 st): Stockholms Segelklubb, Norrbottens Idrottsförbund (Erik Lindberg), Lidingö Idrotts Förening, Stadion Spelen 1923, Göteborgs Kungl. Segelsällskap 1860-1910, Stockholms Spelen 1931, Svenska Curling Förbundet 15 :de pris 1924, Idrottsförening Kamraterna, Norrtelje Tidnings pris för bästa idrottsprestation i Roslagen, MJV, 8 brons, 1 förgyllt silver, 1 vitmetall, ca 3,5x3 - diameter 16 cm,

PROVENIENS: Otto Järnulfs samling

545040

2018-11-25