Bägare Stephan Westerstråhle 1700-tal

Klubbat för:

5 400 SEK

Utropspris

5 000 SEK

BÄGARE, silver, Stephan Westerstråhle (1789-1812), Stockholm 1795, ciselerad dekor av kartuscher med figurscener, delvis förgylld, höjd ca 21 cm, vikt ca 439 g

Stötskador, sliyage, fläckar, dekoren troligen senare

545082

2018-05-19