Minnesmedalj Paris 1924 Sport

Minnesmedalj Paris 1924 Sport
Minnesmedalj Paris 1924 Sport
Minnesmedalj Paris 1924 Sport
Minnesmedalj Paris 1924 Sport

Klubbat för:

450 SEK

Utropspris

1 000 SEK

MINNESMEDALJ, VIII e OLYMPIADE PARIS 1924, REPUBLIQUE FRANCAISE, Arthus Bertrand Paris, A.Desaide Edit., förgylld brons, diameter 6 cm,

PROVENIENS: Otto Järnulfs samling

HISTORIK:
French Republic 1924 Olympic Games "gold´ award medal, in gilt-bronze by Desaide/Bertrand, the reverse inscribed VIIIe OLYMPIADE, PARIS, 1924

545102

2018-11-25