Minnesmedalj Paris 1924 Sport
Klubbat för:
450 SEK
1 000 SEK
MINNESMEDALJ, VIII e OLYMPIADE PARIS 1924, REPUBLIQUE FRANCAISE, Arthus Bertrand Paris, A.Desaide Edit., förgylld brons, diameter 6 cm,
PROVENIENS: Otto Järnulfs samling
HISTORIK:
French Republic 1924 Olympic Games "gold´ award medal, in gilt-bronze by Desaide/Bertrand, the reverse inscribed VIIIe OLYMPIADE, PARIS, 1924
545102
2018-11-25