Kinesiska sidenbroderier 1800-tal
Klubbat för:
7 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BRODERIER, Kina, del av mandarinrock varav den ena är från 1800-talets mitt, motiv av fyra drakar, siden och metalltråd, fodrad, 90x155 cm och den andra från 1800-talets andra hälft, motiv av två drakar, siden och metalltråd, fodrad, 68x140 cm
(2)
Skador, bristningar, fläckar
545107
2018-05-25