Kinesiska sidenbroderier 1800-tal

Klubbat för:

7 200 SEK

Utropspris

2 000 SEK

BRODERIER, Kina, del av mandarinrock varav den ena är från 1800-talets mitt, motiv av fyra drakar, siden och metalltråd, fodrad, 90x155 cm och den andra från 1800-talets andra hälft, motiv av två drakar, siden och metalltråd, fodrad, 68x140 cm
(2)

Skador, bristningar, fläckar

545107

2018-05-25