Bordsur Empire brännförgylld brons
Klubbat för:
3 600 SEK
Utropspris
4 000 SEK
BORDSUR, brons och brännförgylld brons, 1800-talets första hälft, senempire, dekor i form av renässansman med pilbåge, försilvrad urtavla, höjd ca 42 cm
Nyckel samt pendel saknas, smärre dekorattribut saknas
545161
2018-05-19