Bordsur Empire brännförgylld brons

Klubbat för:

3 600 SEK

Utropspris

4 000 SEK

BORDSUR, brons och brännförgylld brons, 1800-talets första hälft, senempire, dekor i form av renässansman med pilbåge, försilvrad urtavla, höjd ca 42 cm

Nyckel samt pendel saknas, smärre dekorattribut saknas

545161

2018-05-19