Huggare och ordenssvärd

Huggare och ordenssvärd
Huggare och ordenssvärd
Huggare och ordenssvärd
Huggare och ordenssvärd
Huggare och ordenssvärd
Huggare och ordenssvärd
Huggare och ordenssvärd
Huggare och ordenssvärd

Klubbat för:

1 600 SEK

Utropspris

1 500 SEK

HUGGARE, omkring 1800, mässingfäste, klinga med blodränna vid ryggen, ORDENSSVÄRD, stämplad klinga A. Werth Solingen, längd ca 84 resp. 94 cm

Slitage. Huggarens fäste med skador

545173

2018-05-22