Charles & Ray Eames Surfboard Table

Klubbat för:

6 400 SEK

Utropspris

4 000 SEK

CHARLES & RAY EAMES, "Surfboard Table", soffbord, Herman Miller, USA, formgivet 1951, benställning av metall, skiva i laminat med svart yta, märkt med Herman Miller, höjd 26, 179x60 cm

Med några nagg till kanten, underreden har flyttats, bruksslitage

545211

2018-05-25