Kaare Klint Faaborgstolen

Kaare Klint Faaborgstolen
Kaare Klint Faaborgstolen
Kaare Klint Faaborgstolen
Kaare Klint Faaborgstolen
Kaare Klint Faaborgstolen
Kaare Klint Faaborgstolen
Kaare Klint Faaborgstolen
Kaare Klint Faaborgstolen
Kaare Klint Faaborgstolen
Kaare Klint Faaborgstolen
Kaare Klint Faaborgstolen
Kaare Klint Faaborgstolen

Klubbat för:

12 000 SEK

Utropspris

16 000 SEK

KAARE KLINT, "Faaborgstolen", modell 9662, karmstol, Rud. Rasmussens Snedkerier, mahogny, med rygg i rotting, sits i skinn, etikettmärkta, sitthöjd 45 cm

Nya rottning, skinn med krackelyr, bruksslitage, några mindre stottmärken och repor

545215

2018-05-25