Kaare Klint Faaborgstolen
Klubbat för:
12 000 SEK
Utropspris
16 000 SEK
KAARE KLINT, "Faaborgstolen", modell 9662, karmstol, Rud. Rasmussens Snedkerier, mahogny, med rygg i rotting, sits i skinn, etikettmärkta, sitthöjd 45 cm
Nya rottning, skinn med krackelyr, bruksslitage, några mindre stottmärken och repor
545216
2018-05-25