Terrin med fat Musselmalet Royal Copenhagen

Klubbat för:

3 800 SEK

Utropspris

2 000 SEK

TERRIN MED FAT, "Musselmalet", Royal Copenhagen, porslin, 1900-talets första hälft, handmålad dekor i underglasyrblått, terrinens höjd 20 och längd 33 cm, fatets längd 50 cm

Terrin och fat med nagg

545285

2018-05-19