Terrin med fat Musselmalet Royal Copenhagen
Vollendet
2018-05-19
545285
| Höchstes Gebot | 3 800 SEK |
| Schätzwert | 2 000 SEK |
TERRIN MED FAT, "Musselmalet", Royal Copenhagen, porslin, 1900-talets första hälft, handmålad dekor i underglasyrblått, terrinens höjd 20 och längd 33 cm, fatets längd 50 cm
Terrin och fat med nagg