Wedgwood Napoleon Ivy servis

Wedgwood Napoleon Ivy servis
Wedgwood Napoleon Ivy servis
Wedgwood Napoleon Ivy servis
Wedgwood Napoleon Ivy servis
Wedgwood Napoleon Ivy servis
Wedgwood Napoleon Ivy servis
Wedgwood Napoleon Ivy servis
Wedgwood Napoleon Ivy servis
Wedgwood Napoleon Ivy servis
Wedgwood Napoleon Ivy servis
Wedgwood Napoleon Ivy servis
Wedgwood Napoleon Ivy servis
Wedgwood Napoleon Ivy servis
Wedgwood Napoleon Ivy servis
Wedgwood Napoleon Ivy servis
Wedgwood Napoleon Ivy servis
Wedgwood Napoleon Ivy servis
Wedgwood Napoleon Ivy servis

Klubbat för:

12 000 SEK

15 000 SEK

WEDGWOOD, "Napoleon Ivy", servis, 85 dlr, porslin, England, 1900-tal, dekor av murgröna, bestående av: 12 tallrikar (25 cm), 11 tallrikar (23,5 cm), 12 tallrikar (21 cm), 8 djupa tallrikar, 6 assietter, 3 uppläggningsfat, karott med fat (lock saknas), såssnipa, tekanna, mjölkkanna, gräddkanna, sockerskål, 7 buljongkoppar med fat, 5 tekoppar med fat, 11 kaffekoppar med fat, 4 moccakoppar med fat,

medföljer gör 1 kaffekopp, 1 tekopp, 1 buljongkopp, samtliga med avslaget öra, de avslagna delarna finns

nagg, sprickor förekommer, normalt bruksslitage

545347

2018-05-28