Ring 18 k vitguld diamanter akvamariner
2018-05-24
545352
| Klubbat belopp | 2 000 SEK |
| Utropspris | 2 500 SEK |
RING, 18 k rodierat vitguld, 44 briljanter totalt ca 0,22 ct, 44 fasettslipade akavamariner, ringstorlek ca 17 mm, vikt 10,6 g
Flertalet stenar med skador och omfattande slitage, visst rodiumsläpp