Spegel sengustaviansk förgylld
Klubbat för:
8 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
SPEGEL, förgylld, bronserad samt bemålad, omkring år 1800, sengustaviansk, dekor av pärlstav, krönet med gouache föreställande antikiserande figurscen vid fyrfat samt rosett, höjd ca 135 cm
Bemålningen med slitage
545356
2018-05-26