Spegel sengustaviansk förgylld

Klubbat för:

8 000 SEK

Utropspris

10 000 SEK

SPEGEL, förgylld, bronserad samt bemålad, omkring år 1800, sengustaviansk, dekor av pärlstav, krönet med gouache föreställande antikiserande figurscen vid fyrfat samt rosett, höjd ca 135 cm

Bemålningen med slitage

545356

2018-05-26