Kristus på korset
Klubbat för:
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, skulptur, krucifix med kors, 1800-tal, bemålat trä, höjd ca 78 cm
Slitage, torrsprickor, en foga mellan armen och kroppen är lös, några delar av händerna och tornkronan samt en nål saknas, troligen senare korset, senare målning till korset
545363
2018-05-25