Bokhyllor Bertil Fridhagen Bodafors 1962
Klubbat för:
1 400 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BERTIL FRIDHAGEN (1905-1993), bokhyllor 2 st med mellansektion bestående av fyra hyllplan, fanerade i teak, en del med lådor och en del med skjutdörrar, skåpdel och lådor invändigt lackerade i grönt, en bokhylla märkt i en låda "Bodafors DESIGN B FRIDHAGEN MADE IN SWEDEN 1962", höjd ca 223 cm, längd 90 cm vardera, djup 45, de lösa hyllplanens längd 91 cm
Smärre slitage och märken
545392
2018-05-20