Fiskbassäng Kina Kanton
Klubbat för:
850 SEK
Arviointi
1 500 SEK
Kuvaus
FISKBASSÄNG, porslin, Kina, 1900-talets andra hälft, Kanton, dekor av reserver med figurscener i emaljfärger, järnoxid samt guld, botten med sex karaktärers märke, höjd ca 30, diameter 36 cm
Kuntoraportti
Smärre slitage
545462
Päivämäärä:
2018-05-22