Samiska knivar 3 st

Samiska knivar 3 st
Samiska knivar 3 st
Samiska knivar 3 st
Samiska knivar 3 st
Samiska knivar 3 st
Samiska knivar 3 st
Samiska knivar 3 st
Samiska knivar 3 st
Samiska knivar 3 st
Samiska knivar 3 st
Samiska knivar 3 st
Samiska knivar 3 st

Klubbat för:

7 400 SEK

Utropspris

4 000 SEK

SAMISKA KNIVAR, 3 st, bestående av: en, Ingvar Svonni, helhorn, signerad ´´I. Svonni´´, en, Lars-Erik Huuva, helhorn, nordsamisk signerad ´´L E Huuva´´, en, Knut Sunna, hemsmitt blad, signerad ´´K. Sunna´´, totallängd ca 21-26 cm

Blad är rostig den är I Svonni ganska kräftig, bruksslitage, ställvis fläckar

545468

2018-05-25