Såssnipa Kina 1700-tal
2018-05-26
545471
| Klubbat belopp | 350 SEK |
| Utropspris | 1 000 SEK |
SÅSSNIPA, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), konturerad kant, dekor av flodlandskap med pagoder i underglasyrblått, utvändigt med lambrekängbård, längd ca 19 cm
Flertalet nagg, spicka