Erland Hedman kniv
Klubbat för:
900 SEK
Utropspris
1 500 SEK
ERLAND HEDMAN, Jokkmokk, kniv, samearbete, grepp av björk och renhorn, slida i läder och renhorn med stiliserad graverad dekor, monogramsignerad, knivbladet från Vettasjärvi, totallängd ca 26 cm
Bladet är rostig, slitage, fläckar
545474
2018-05-25