Josef Ekberg skål
Klubbat för:
1 900 SEK
Utropspris
1 500 SEK
JOSEF EKBERG, skål med hänklar, flintgods, lysterglasyr i gul/grönt med dekor av en fiske i guld, Gustavsberg, signerad JEkberg och daterad 1931, höjd ca 9, diameter 38 cm
Krackelyr, ytsmuts, missfärgning
545494
2018-05-25