Josef Ekberg skål

Josef Ekberg skål
Josef Ekberg skål
Josef Ekberg skål
Josef Ekberg skål
Josef Ekberg skål
Josef Ekberg skål
Josef Ekberg skål
Josef Ekberg skål
Josef Ekberg skål
Josef Ekberg skål

Klubbat för:

1 900 SEK

Utropspris

1 500 SEK

JOSEF EKBERG, skål med hänklar, flintgods, lysterglasyr i gul/grönt med dekor av en fiske i guld, Gustavsberg, signerad JEkberg och daterad 1931, höjd ca 9, diameter 38 cm

Krackelyr, ytsmuts, missfärgning

545494

2018-05-25