Spegelbyrå Lennartsnäs

Spegelbyrå Lennartsnäs
Spegelbyrå Lennartsnäs
Spegelbyrå Lennartsnäs
Spegelbyrå Lennartsnäs
Spegelbyrå Lennartsnäs
Spegelbyrå Lennartsnäs
Spegelbyrå Lennartsnäs
Spegelbyrå Lennartsnäs
Spegelbyrå Lennartsnäs
Spegelbyrå Lennartsnäs

Klubbat för:

1 600 SEK

Utropspris

2 000 SEK

SPEGELBYRÅ, 1800-talets andra hälft, fanérad i valnöt och valnötsrot, förgyllda beslag, svarvade fötter, höjd ca 190, 114x56 cm
PROVENIENS: Lennartsnäs slott, Näs socken, Uppsala län

Nyckel saknas, upphängning till spegel saknas, fläckar, smärre ytskador

545586

2018-06-12