Karmstol Lennartsnäs
Klubbat för:
750 SEK
Utropspris
1 500 SEK
KARMSTOL, 1900-tal, ek, barockstil, skuren dekor, krönt av parställda putti, stoppad sits o rygg, höjd ca 127, sitthöjd 53 cm
PROVENIENS: Lennartsnäs slott, Näs socken, Uppsala län
Slitage
545596
2018-06-12