Tallrikar Kina 1700-tal Famille rose

Klubbat för:

1 600 SEK

Utropspris

2 000 SEK

TALLRIKAR, 4 st., porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), en av djup modell, famille rose, varierande dekor i emaljfärger, järnoxid, underglasyrblått samt guld, diameter ca 22-23 cm

Slitage, nagg, den djupa tallriken med spricka i spegeln

545601

2018-05-26