Tallrikar Kina 1700-tal Famille rose
Klubbat för:
1 600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
TALLRIKAR, 4 st., porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), en av djup modell, famille rose, varierande dekor i emaljfärger, järnoxid, underglasyrblått samt guld, diameter ca 22-23 cm
Slitage, nagg, den djupa tallriken med spricka i spegeln
545601
2018-05-26