Stolar Lennartsnäs
Klubbat för:
30 000 SEK
Utropspris
25 000 SEK
STOLAR, 12 st, 1700-tal, England, valnöt, skuren dekor, ryggbricka med inläggningar, rygg och sits i rotting, höjd ca 111, sitthöjd 47 cm
PROVENIENS: Lennartsnäs slott, Näs socken, Uppsala län
Smärre ytskador, renoverade, kompletterade, orangrepp, rotting med skador
545608
2018-06-12